جدید ترین پرده های دی ماه 1400

بروز رسانی شده در 2 سال پیش

پرده

پرده‌ها از تنوع گسترده‌ای برخوردار هستند. در حالی که هدف اصلی آن‌ها جلوگیری از نور است، آن‌ها استفاده‌های دیگری نظیر تزیین فضای خانه نیز دارند. انواع مختلفی از پرده‌ها برای خانه وجود دارد که به فضای خانه و اتاق‌خواب رنگ و بو می‌بخشند. 
اگر در انتخاب اندازه، پارچه و سبک مناسب پرده دانش کافی داشته باشید، انتخاب آن برای خانه‌ی شما می‌تواند ساده باشد. قبل از اندازه‌گیری عرض و طول پرده‌ها، باید تصمیم بگیرید که کدام سبک پرده را می‌خواهید. با این کار نحوه‌ی اتصال پرده‌های شما به میله‌ی پرده و دیوار مشخص می‌شود که روی پرده و نمای کلی آن تأثیر می‌گذارد.


انواع پرده

بهتر است پیش از خرید پرده به این سؤال پاسخ دقیق بدهید: پرده‌های مورد نظر برای کدام اتاق است؟ پرده می‌تواند عملکردهای مختلفی را برای اتاق‌های مختلف خانه فراهم کند، بنابراین مهم است که نوع مناسب آن را انتخاب کنید. برای مثال پرده‌ی اتاق‌خواب کودک با پرده‌ی اتاق نشیمن و یا حتی پرده‌ی آشپزخانه بسیار متفاوت است. 
پرده‌های اتاق‌خواب: پرده‌های رنگ تیره معمولاً گزینهی خوبی برای اتاق‌خواب هستند زیرا اتاق شما را تاریک می‌کنند تا خوابیدن و استراحت به‌راحتی ممکن شود. 
پرده‌های اتاق نشیمن: در اینجا می‌توان از سبک قالب فضای خانه‌ی استفاده کرد زیرا شما پرده‌هایی می‌خواهید که دکوراسیون اتاق نشیمن شما را تکمیل و تقویت کنند.


چگونه می‌توان پرده‌ها را اندازه‌گیری کرد؟ 

برای اطمینان از اینکه پرده‌ی مناسب اتاق را خریداری کرده‌اید، باید فضای پنجره یا درب را خیلی دقیق اندازه‌گیری کنید. اولین اشتباهی که افراد معمولاً هنگام اندازه‌گیری عرض پرده‌ها مرتکب می‌شوند، اندازه‌گیری قاب داخلی پنجره یا درب است که فضای کلی را پوشش نمی‌دهد. در عوض، باید حدود ده تا بیست سانتی‌متر بیشتر از قاب پنجره یا درب را اندازه گرفت. 
هنگام اندازه‌گیری طول پرده‌ها، باید در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید پرده در آستانه‌ی پنجره، زیر آستانه یا کف زمین بیفتند. در روش استاندارد معمولا 3 تا 5 سانتی‌متر فاصله از پایین‌ترین نقطه‌ی پرده تا کف اتاق وجود دارد ولی در برخی از دکوراسیون‌های فاخر و کلاسیک این قانون وجود ندارد و پرده کاملا روی زمین کشیده می‌شود. 
متخصصان طراحی داخلی معتقد هستند نصب اشتباه پرده‌ها می‌تواند فضای خانه و اتاق‌خواب را بسیار زشت و نامنظم نشان دهد. طول، سبک و پارچه‌های مختلفی که در دوخت یک پرده به کار می‌روند تقریباً به همان اندازه‌ای که شما پرده‌ها را آویزان می‌کنید، مهم هستند. بهتر است که پرده‌ها رو حدود 20 تا 30 سانتی‌متر بالای قاب پنجره نصب کنید. در این حالت ظاهر سقف بلندتر و پنجره بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. 
اگر پنجره‌های شما دوجداره نیستند و آب‌وهوای منطقه‌ی زندگی شما سرد است، از پارچه‌های ضخیم استفاده کنید. آسترها گرما و عایق‌بندی بیشتری برای خانه شما ایجاد می‌کنند و خانه را گرم نگه می‌دارند.


خرید اینترنتی پرده

برای خرید آنلاین انواع پرده شیک،فانتزی و جدید ( سال 2021 )  می‌توانید به فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا مراجعه کنید و از مدل‌های متنوع دیدن کنید. 
ما در اینجا به جدید ترین پرده های دی ماه 1400 میپردازیم

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد

پاسخ دهید

وب جو
Logo