بهترین توالت های فرهنگی آبان ماه ۱۴۰۰

بروز رسانی شده در 2 سال پیش

توالت فرنگی

توالت فرنگی یکی از لوازم ضروری در سرویس بهداشتی هر خانه محسوب می شود و استفاده از آن برای افراد مسن یا کسانی که دچار آسیب دیدگی هایی در ناحیه کمر، لگن و پا هستند، واجب است. خانم های باردار نیز بهتر است برای حفظ سلامت ستون مهره ها، از توالت ایرانی استفاده نکنند. 
از بهترین مارک های توالت فرنگی می توان به مروارید، گلسار، آماتیس اشاره کرد. برندهای مروارید و گلسار از معروف ترین تولیدکنندگان داخلی چینی آلات بهداشتی هستند. کیفیت محصولات این برندها همواره مورد رضایت مشتریان بازارهای داخلی و خارجی بوده است.

 


انواع دستشویی فرنگی

بعضی از خانه های ایرانی، دستشویی فرنگی ندارند. در بعضی از خانه های جدید نیز به دلیل کمبود فضا امکان وجود هر دو نوع توالت نیست. به همین جهت، تولیدکنندگان مختلف اقدام به ساخت توالت فرنگی تاشو کردند تا راحتی بیشتری را برای استفاده در فضاهای کوچک فراهم آورند. این نوع توالت، روی دیوار بالای دستشویی ایرانی نصب می شود و در هنگام استفاده از توالت ایرانی، روی دیوار جمع می شود. 

توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ در عین گرانی، لوکس و زیبا است. البته این نوع توالت ها که تمیز کردن آن ها نیز بسیار آسان است، فقط روی دیوارهای ضخیم نصب می شوند.

بعضی توالت ها دو تکه هستند و مخزن و کاسه آن ها از هم جداست. این نوع توالت فرنگی ها، ارزانتر از توالت های یک تکه هستند ولی به علت وجود درز بین مخزن و کاسه، تمیز کردن آن ها سخت تر از توالت یکپارچه است.

توالت فرنگی های سیار که معمولا پلاستیکی هستند، ارزانترین توالت های موجود هستند که به راحتی جا به جا می شوند، فقط باید مرتبا آن ها را به خوبی تمیز کنید. 

بیده توالت فرنگی وسیله ای است که شستشوی بدن شخصی که بر روی نشیمنگاه فرنگی می نشیند را انجام می دهد. بیده در دو نوع مکانیکی و دیجیتالی و اتوماتیک به فروش می رسد. دسته یا شیر بیده مکانیکی را باید با دست باز کرد اما شدت پاشش آب در بیده برقی، با استفاده از دکمه های فرمان روی آن تنظیم می شود. از مزایای استفاده از توالت فرنگی بیده دار می توان به استفاده نکردن از دست برای شستشو، صرفه جویی در مصرف آب و مناسب بودن استفاده از آن برای کودکان، زنان باردار و سالمندان اشاره کرد.

استفاده مکرر از توالت فرنگی ممکن است برای بعضی افراد، مشکلات گوارشی به وجود بیاورد؛ به همین جهت توالت فرنگی های طبی به بازار عرضه شده اند. این توالت های جدید که تلفیقی از توالت ایرانی و فرنگی هستند، باعث سهولت در تخلیه روده ها شده و برای کسانی که مشکلات روده ای یا بواسیر دارند، بسیار مفید هستند. از معروف ترین مدل های توالت طبی، می توان به مدل سیلویا اشاره کرد که شرکت مروارید اولین تولیدکننده آن در ایران بوده است.

ضمنا نگران درپوش توالت فرنگی منزل خود نباشید، زیرا در صورت لزوم می توانید بدون تعویض توالت، درپوش جدیدی را روی آن نصب کنید.

 


انواع سیستم های تخلیه توالت فرنگی

توالت های فرنگی، سیستم های تخلیه متفاوتی دارند. اساس کار مدل تخلیه ریزشی یا واش دان، فشار بالای آب می باشد. شست و شو در این حالت از بالا به پایین صورت می گیرد و 20% بیشتر از سایر مدل ها آب مصرف می کند. ضمنا مشکل گرفتگی ناشی از تخلیه موادی مثل دستمال کاغذی را نیز برای شما به وجود نمی آورد.

عملکرد سیستم تخلیه گردابی بر پایه چرخش آب در توالت می باشد. صدا و آب مورد نیاز در این مدل، کمتر از مدل تخلیه ریزشی است ولی به دلیل آن که مخزن خروجی آب کوچکی دارد، ممکن است موجب بروز مشکل گرفتگی شود. 

سیستم تخلیه واترجت شبیه حالت گردابی است، با این تفاوت که 35% آب را به صورت شوتینگ وارد توالت می کند. تخلیه این مدل بسیار بهتر از دو حالت قبلی است و آب کمتری مصرف می کند. امکان بروز گرفتگی همچنان در این مدل وجود دارد. ضمنا باید حتما توالت فرنگی را در سطح تراز آن قرار دهید. اکثر توالت های موجود در ایران، از این سیستم تخلیه استفاده می کنند و دو زمانه هستند؛ یعنی امکان تخلیه در دو حالت حجم آب کم و زیاد را دارند.

عملکرد سیستم توربوجت بسیار شبیه مدل واتر جت است، با این تفاوت که به جای داشتن سوراخ های متعدد در دور ریم نشیمن، دو کانال پرحجم آب دارد که باعث شستشوی بهتر کاسه توالت فرنگی می شود. جدیدترین سیستم تخلیه موجود نیز، سیستم سوپر جت است که علاوه بر داشتن تمام ویژگی های توربو جت، تخلیه در زمان بسیار کوتاه تری نسبت به تمام مدل های موجود دارد.

 


راهنمای خرید آنلاین انواع توالت فرنگی خارجی و ایرانی

دیگر دوران خرید کورکورانه و بدون اطلاعات صحیح سر آمده است. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با ارائه نقد و بررسی تخصصی محصولات مختلف به همراه ریز مشخصات آن ها، باعث افزایش رضایت مشتریان خود شده و هم اکنون، بزرگ ترین نمایندگی برندهای مختلف محصولات خانه و آشپزخانه در ایران را دارا می باشد. ما همواره برای ایجاد تجربه خرید آسان، سریع و باکیفیت در ایران تلاش می کنیم و امیدواریم روزی به این هدف بزرگ به طور کامل دست پیدا کنیم.
 
ما در اینجا به بهترین توالت های فرهنگی آبان ماه ۱۴۰۰ میپردازیم

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد

پاسخ دهید

وب جو
Logo