این شما و 8 تا از محبوب ترین چادر های زنانه مرداد ماه 1400 در تیمچه

بروز رسانی شده در 3 سال پیش

چادر مشکی

چادر یکی از پوشش‌های پراستفاده و شیک برای حجاب است که در کشورهای اسلامی از جمله ایران خانم‌های زیادی از انواع مدل‌های آن استفاده می‌کنند. چادر مشکی از نظر جنس پارچه و مدل دوخت انواع زیادی دارد و طرح‌های متفاوت موجود در بازار باعث شده تا خانم‌هایی که چادری نیستند هم برای شرکت در مجالس مذهبی و مکان‌های زیارتی از آن استفاده کنند.
امروزه تنوع در تولید چادر مشکی زنانه بسیار زیاد شده و تولیدکنندگان داخلی و خارجی در عرضه‌ی انواع مدل این محصول برای بانوان مسلمان اقدام کرده‌اند. چادر زینت و زیبایی خاصی به بانوان می‌بخشد و جنس پارچه، مدل، طرح، سبکی و سنگینی آن در استایل و ظاهر نقش مهمی دارد. در ادامه انواع چادر مشکی، پارچه چادری و مدل‌های آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.


انواع مدل چادر مشکی

•    چادر ساده: چادر ساده جزو اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین نوع چادرهای مورد استفاده بانوان است. چادر ساده دوخت نیم دایره شکل دارد و معمولا با استفاده از یک کش یا حتی بدون آن استفاده می‌شود.
•    چادر عربی: چادر عربی اصیل یکی از انواع چادرهای شیک و دارای آستین است. این نوع چادر که بیشتر در کشور عراق از آن استفاده می‌شود به چادر جده هم معروف است. اگر یک چادر آزاد و راحت برای استفاده در مجالس و مکان‌های مختلف می‌خواهید چادر عربی انتخاب مناسبی خواهد بود.
•    چادر ملی: چادر ملی نوعی چادر اصیل و ساده‌ی ایرانی است که ظاهری شبیه چادر ساده دارد اما برای سهولت در استفاده دارای آستین است. خانم‌ها بسته به نوع استفاده و سلیقه می‌توانند مدل باز یا بسته‌ی آن را انتخاب کنند.
•    چادر قجری یا کمری: این نوع چادر در دوره‌ی قاجار بیشتر مرسوم بوده است اما امروزه هم به دلیل مدل دامنی و پوشش پایین تنه و بالا تنه به شکل جدا مورداستفاده‌ی بسیاری از بانوان ایرانی است. پوشیدن این نوع چادر برای خانم‌هایی که قد نسبتا کوتاهی دارند ممکن است کمی سخت باشد. چادر کمری حسنی یکی از مدل‌های به روز شده چادر قجری است که امروزه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

•    چادر بحرینی: مدل چادر بحرینی شباهت زیادی به مانتوی شنلی مجلسی یا کلوش دارد. این چادر به چادر عربی شباهت دارد و اندازه مچ آن 10 سانتی‌متر است که جای آستین را گرفته است. این چادر بسیار سبک است و برای خانم‌های شاغل یا خانم‌هایی که فرزند خردسال دارند انتخاب مناسبی است.
‌    چادر لبنانی: این مدل، از چادرهای عربی اقتباس شده است و نوع پوشش مرسوم خانم‌های چادری در لبنان است. چادر لبنانی در مقایسه با چادر عربی و بحرینی عرض کمتری دارد و برای خانم‌های لاغر اندام مناسب است.
•    چادر دانشجویی: چادر دانشجویی نوعی چادر ساده برای استفاده‌ی روزمره است. مدل آن شبیه چادر ساده است با این تفاوت که به جای آستین دو شکاف برای بیرون آوردن دست روی آن قرار گرفته است.
•    چادر جلابیب: طراحی چادر جلابیب از چادرهای دیگر متفاوت است. بندهایی که در قسمت آستین آن قرار دارند باعث می‌شود مچ دست کاملا پوشیده شود. مقنعه یا روسری از زیر چادر سر نمی‌خورد و استفاده از این نوع چادر برای خانم‌ها آسان است.
•    چادر شال‌دار: این نوع چادر به دلیل داشتن شال در قسمت سر به چادر شال دار معروف است و شباهت زیادی به مانتو دارد. زیپ جلوی چادر به شال بلند متصل می‌شود و جلوه‌ی مجلسی و شیکی به خانم‌ها می‌دهد. این نوع چادر برای خانم‌های خوش‌تیپ و خانم‌های تازه عروس که به دنبال مدل‌های جدید و خاص هستند مناسب است.

 

 انواع پارچه‌ چادری

قبل از خرید چادر، یکی از موارد مهمی که باید مد نظر داشته باشید جنس پارچه به تناسب استفاده‌ی شما از چادر در محیط‌های مختلف است. اگر تنها برای استفاده در مجالس خاص و رسمی قصد خرید چادر دارید بهتر است یک پارچه‌ی سنگین و با کیفیت انتخاب کنید. اگر هم برای استفاده روزمره قصد خرید دارید توصیه می‌شود، جنس‌های سبک را خریداری کنید.

کرپ حریر اسود: این نوع پارچه چادری محصول کشور کره است و رنگ غلیظ و جنس خوب و سبک و در عین حال ضخیم آن باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین پارچه چادری‌ها در بازار فروخته شود.

کریستال: پارچه مشکی کریستال به علت این که دوبار رنگ‌کاری شده است به کرپ دبل هم معروف است. این نوع پارچه وزن سبکی دارد و برای استفاده‌ی روزمره مناسب است.
طرح‌دار: پارچه‌های طرح ‌دار معمولا به صورت اشکال گل‌، ابر و باد و اشکال هندسی بر پارچه‌های مات، براق و لمه‌دار تولید می‌شوند. 
کن‌کن: پارچه کن کن در گروه پارچه‌های نیمه ‌براق قرار می‌گیرد و جنسی لطیف و سبک دارد. این نوع پارچه چادری برای استفاده در مجالس مختلف ظرافت و زیبایی خاصی دارد.


خرید اینترنتی انواع چادر مشکی

شما می‌توانید قیمت انواع چادر صدفی لبنانی، انواع چادر طرح عبا، چادر صدف بحرینی و انواع چادر جده عبایی را با الگوی عربی و ایرانی در سایت و دیجی کالا مشاهده کنید و بعد از بررسی کالای مورد نظر خود آن را خرید کنید.
ما در اینجا به این شما و 8 تا از محبوب ترین چادر های زنانه مرداد ماه 1400 میپردازیم

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد

پاسخ دهید

وب جو
Logo